A dolgozatok elkészítése
1. A dolgozatok elkészítése előtt a hallgató konzulenst választ a Filozófia Tanszék, vagy kivételes esetben – tanszékvezetői engedéllyel – valamely más tanszék oktatói közül, és szakdolgozati címbejelentőt ad le a Tanulmányi Osztályon február 15-ig, illetve szeptember 15-ig.
2. A konzulens tutoriális rendszerben figyelemmel kíséri a hallgató munkáját, szükség esetén segít a téma kiválasztásában, a szakirodalom feldolgozásában. A dolgozat végső leadása előtt az elkészült szöveg ismeretében javaslatokat tehet az esetleges módosításokra.
Tartalmi követelmények
3. A dolgozat tárgyát a szak képzési kínálatába tartozó filozófiai problémák vagy szerzők köréből kell választani. A téma legyen jól körülhatárolható, és lehetőleg ne legyen túlságosan nagy léptékű.
4. A dolgozat legyen világosan tagolt (szerkezetileg: bevezetés, tárgyalás, befejezés), derüljön ki belőle, hogy miről és milyen lépésekben fog szólni, honnan hová tart, milyen kérdéseket vizsgál, és milyen válaszokat kínál. A kifejtő részben a gondolatmenetek logikusan épüljenek egymásra, a szöveg tartalmazzon elemző leírásokat (amelyekben a hallgató egy-egy problémát vagy álláspontot mutat be), valamint argumentatív részeket (amelyekben önállóan, vagy a kiválasztott irodalmat követve filozófiai álláspontok mellett érvel).
5. A dolgozat tartalmazzon szakirodalmi hivatkozásokat és jegyzeteket. A szövegtől elkülönített bibliográfiai részben adja meg a felhasznált irodalom jegyzékét.
6. A bibliográfiai hivatkozások a szakirodalomban alkalmazott konvenciók bármelyikéhez igazodhatnak, de legyenek következetesek, és tartalmazzanak minden releváns adatot. (Könyv esetén: szerző, cím, a kiadás helye, kiadó, évszám, oldalszám. Tanulmány esetén: szerző, cím, a folyóirat címe, évfolyam, év, oldalszám -tól -ig, illetve a hivatkozott rész oldalszáma, vagy a gyűjteményes kötet címe, szerkesztője, a kiadás helye, kiadó, évszám, oldalszám -tól -ig, illetve a hivatkozott rész oldalszáma.)
7. Adolgozatok utaljanak legalább 6 magyar és 3 idegen nyelvű szakirodalmi tételre.
Formai követelmények
8. A dolgozatokat 12 pontos Times New Roman betűvel, A/4-es méretben, másfeles sortávolsággal és normál margókkal kinyomtatva kérjük leadni.
9. A dolgozat elvárt terjedelme 1,25-1,5 szerzői ív (60-80 000 leütés), kb. 35 oldal.
10. A dolgozat legyen formailag is tagolt, a bekezdések sorrendje és tartalma kövesse a dolgozat gondolatmenetét.
11. A dolgozat stílusa kövesse a magyar értekező próza szabályait, és igazodjon a magyar helyesírás követelményeihez.